Günlük ve Haftalık Kiralık Araçlarımızla Didim'de Hizmetinizdeyiz

Didim Araç Kiralama Şartları

aydın didim rent a car


USTA Rent a Car | KİRALAMA ŞARTLARI

Ehliyet & Sürücü Yaşı:
Araç Kiralama da Sürücüler en az iki senelik geçerli yerli veya uluslararası ehliyet sahibi ve 22 yaş üzeri olmak zorundadır.

Minimum kiralama süresi 24 saattir. 24 saatten az kiralamalarda tam gün ücreti uygulanır..

Fiyatlara dahil olanlar: Günlük 250 kilometre, üçüncü şahıs sigortası (yasal sınırlar dahilinde) hasar ve hırsızlık sigortası (Rent a Car Kasko), KDV 18%.

Fiyatlara dahil olmayanlar: Yakıt,  park ücretleri, otoban geçiş ücretleri.

Ödeme & Depozit Şartları:
Araç rezervasyon ve fiyat garantisi için, rezervasyon sırasında toplam kiralama ücretinin en az %20'si tutarında ön ödeme talep edilebilir ve kalan bakiye araç tesliminde ödenir. 

Kiralama Başlangıcında Depozit Şartı:
Araç kiralama dönüşünde sigorta kapsamı dışında oluşabilecek hasar, hatalı kullanım arızaları, eksik yakıt, kira günü uzatmaları, ödenmemiş trafik cezaları vb. ek masraflar için araç tesliminde ana sürücünün kredi kartına minimum 500 TL teminat depoziti olarak provizyon alınır. Provizyon teminatın karttan çekilmesi değil, kiralama süresince teminat miktarının bloke edilmesidir. Bazı araç gruplarında teminat miktarı daha yüksek olabilir. Bunun için kiralama başlangıcında kiracının adına olan minimum 6 ay geçerli ve kullanılabilir limiti olan bir Visa/Master Card kredi kartı bilgileri kiralama kontratına eklenir. Araç alışında kredi kartı aslı, sahibi ve bilgileri mevcut değil ise araç kiralanmaz ve rezervasyon iptal koşulları şartlarına göre iptal edilir. Nakit depozit kabul edilir.

Üçüncü Şahıs (Trafik) Sigortası:
Kiralayan sürücünün, kiraladığı araçla üçüncü sahıslara, diğer taşıtlara, mülklere vereceği maddi ve manevi zararları Trafik sigortası geçerli limitleri oranında karşılar. Kanunen belirlenen limitlerin üzerinde çıkacak zararlar kiralayanın sorumluluğundadır.

Kaza Sigortası (Rent a Car Kasko):
Kiralanan araçta çarpışma sonucu oluşacak hasarları, hasar anında firmamıza bilgi verilmesi ve gerekli alkol, trafik raporlarının hasar anından itibaren 48 saat içinde ilgili ofisimize teslim edilmesi durumunda kapsar. Kiralanan araç grubuna göre, oluşacak hasarın ilk 800 TL ile 1000 TL arasındaki kısmı sigorta muafiyet kapsamında olup, kiralayana aittir. Kaza trafik raporlarına göre, kiralayanın %100 kusurlu olduğu hasarlarda veya araçtaki sigorta kapsamı dışındaki masraflardan dolayı, aracın serviste geçireceği süre ya da tekrar kiraya hazır olana kadar geçecek süre, iş kaybı olarak, kiralama kontratındaki günlük kira ücretinden hesaplanarak tahsil edilir. Oran % 100 dür

Hırsızlık Sigortası:
Aracın kiralama süresi içerisinde anahtar kiralayanda ve araç park halindeyken, zorlanarak çalınması ve çalınma tutanağının en yakın polis/jandarma karakolundan alınarak 24 saat içinde firmamıza bildirilmesi durumunda araç bedelini, sigorta muafiyet bedeli düşüldükten (araç grubuna göre 800.00 TL-1000.00 TL) sonraki kısmını karşılar. Aracın anahtarı kiralayan tarafından firmamıza iade edilmelidir, aksi takdirde hırsızlık sigortası geçersizdir. Anahtarın kiralayan tarafından kendisi dışında üçüncü bir şahsa verilmesi ya da kaybedilmesi sonucu aracın anahtarla çalınması halinde hırsızlık sigortası çalınmayı emniyeti suistimal olarak değerlendirir ve araç bedeli kiralayan tarafından ödenir. Aracın çalınması ile sigortanın araç bedelini ödemesi arasında geçen süre iş kaybı tazminatı olarak kiralayandan tahsil edilir. Kiralayanın sorumluluğu maksimum 45 günle sınırlıdır.

Önemli Notlar:
Sigortaların geçerli olabilmesi için, sürücünün kaza sırasında alkol veya herhangi bir uyuşturucu madde etkisinde olmaması, yasal hız sınırlarını aşmaması, aracı karayolları dışında kullanmaması, trafik ve alkol raporlarının kaza anında tutulup, 48 saat içinde ofisimize teslim edilmesi, kiralama sözleşmesinde ismi yazılı olanlar dışında kullanılmaması, araç ruhsatında belirtilen yük haddi dışında taşıma yapılmaması, aracın kaza yerinde terkedilmemesi ve ofise haber verilmesi gerekmektedir.
Araç dönüşünde hasarın farkedilmesi ve hasar anında gerekli raporların alınmaması halinde sigorta geçersizdir ve beyanla sigortadan hasar karşılanmaz


Ek Sürücüler:
Kiralık araçlar kiralayan sürücü dışında iki ek sürücü tarafından daha kullanılabilir. Ek sürücülerin aracı kullanabilmesi için kiralama başlangıcında kontrata kayıt edilmelidirler. Ek sürücüler kiralama başlangıcında ehliyet ve yaş kriterlerine uymalıdır. Eğer kayıtlı olmayan bir sürücü kaza yaparsa sigortalar geçersiz olacaktır.


Geç İade:
Araç kontratta belirtilen iade saatinden daha sonra döndüğünde, 59 dakikaya kadar olan gecikmelerde önceden haber verilip tarafımızdan onaylandığında ek ücret alınmaz. 60 dakika veya daha üstü gecikmelerde her gecikilen saat için saat başına günlük kiralama ücretinin 1/5 i kadar ek ücret tahsil edilir. 3 saat ve üzeri gecikmelerde ekstra gün ücreti tahsil edilir. Kiralayan haber vermeksizin aracı geç iade edemez. Usta Ticaret aracı bir sonraki rezervasyona hazır etmesi gerektiği durumlarda kira uzatmayı onaylamama hakkını saklı tutar.

Erken İade:
Kiralama kontratında yazılı dönüş/iade saatinden erken dönen kiralık araçlarda ücret iadesi yapılmaz.

Araç Durumu:
Araç kiralama başlangıcında teslim edildiği durumda, ruhsat, plaka ve avadanlıkları mevcut olarak iade edilmelidir.

Normal yıkama ile giderilemeyecek, oto kuaförü gerektiren durumlarda temizlik ücreti dönüşte tahsil edilir.

Yakıt Politikası:
Araçlar full depo kiralanmaz. Araç kiralama başlangıcında yakıt deposu seviyesi nasılsa, aynı seviyede iade yapılması gereklidir. Eksik yakıtla dönen araçlardaki eksik yakıt farkı dönüşte tahsil edililir. Lütfen ihtiyacınıza göre yakıt satın alınız, fazla yakıtla dönen araçlarda yakıt iadesi yapılamaz. 

Trafik Cezaları:
Kiralamanız süresince trafik kurallarını ihlal etiğinizde oluşabilecek trafik cezaları (size tebliğ edilemeyen mobese kamera kayıtları dahil), otoban/köprü/park bedelleri kiralayana aittir.


Yurtdışına Çıkış:
Kiralık araçlarımız yurtdışına çıkarılamaz. Aksi takdirde sigortalar geçerliliğini yitirir ve kiralayan kişi araç bedelini ödemekle yükümlü olur.

İptal Koşulları:
İptal koşullarına uygun olarak müşteri rezervasyonunu önceden haber vererek iptal ettirebilir. Rezervasyonunuzu iptal etmek zorunda kaldığınızda Usta Ticaret Rent a Car alış tarihine kadar kalan süreye göre iptal ücreti tahsil eder.

Bütün iptaller yazılı olarak email ile gönderilmeli ya da + 90-256-8111160 numaralı hattımız aranmalıdır. Usta Ticaret'e ulaştığı andan itibaren iptal talebi işleme konulur. Copyright © Usta Rent a Car 2016